Zakończenie projektu ZaPUSZCZAmy Korzenie

W niedzielę spotkaliśmy się na Polanie Sitowiec w ramach zakończenia projektu ZaPUSZCZAmy Korzenie. Udział wzięli: uczestnicy spacerów, pomysłodawcy projektu oraz partnerzy, przedstawiciele: Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lady Sue Ryder w Niepołomicach, Nadleśnictwa Niepołomice, Przedszkola Samorządowego im. św. Kingi w Podłężu, Fundacji Szkoła Dialogu, Grupy poszukiwawczo-eksploracyjnej Orły Historii oraz naszego stowarzyszenia.
Zaproponowaliśmy dla uczestników dwie aktywności do wyboru: spacer przyrodniczy (który poprowadził Piotr Woś) oraz wycieczkę rowerową (na początku „peletonu” jechała Paulina Szelerewicz-Gładysz). Ci, którzy zdecydowali się na rowerową trasę „Tropem Żubra” (a była to grupa 16 osób) odwiedzili Ośrodek Hodowli Żubrów w Puszczy Niepołomickiej. Była to dla wszystkich ogromna niespodzianka, ponieważ ośrodek nie jest udostępniony do zwiedzania i tylko podczas wyjątkowych okazji można go zwiedzić. Ogromne podziękowania dla Michała Wieciecha z Nadleśnictwa Niepołomice za przygotowanie dla nas tej niespodzianki i ciekawą opowieść o żubrach i historii OHŻ.
Po powrocie na Polanę Sitowiec były uśmiechy, podziękowania, dyplomy, upominki dla dzieciaków i pyszny poczęstunek – o co zadbała koordynatorka projektu – Małgorzata Porębska ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lady Sue Ryder w Niepołomicach.
Zielony Puszczyk dziękuje za możliwość wzięcia udziału w tym projekcie, dzięki któremu znowu mieliśmy okazję rozwinąć skrzydła.

Noc Sów w Niepołomicach

Zapraszamy na Noc Sów! To jedyna taka noc w roku – ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom. Będzie to już VII […]