Pożegnanie bociana. Spotkanie z okazji II urodzin Zielonego Puszczyka

Lato powoli kończy się, bociany podobno już odlatują lub szykują się do odlotu, a może tak uda nam się zobaczyć je jeszcze przed odlotem? 🙂
Zapraszamy Was na wydarzenie „Pożegnanie bociana”, zorganizowane z okazji II urodzin Stowarzyszenia Zielony Puszczyk!
Spotkanie połączone z ogniskiem, prelekcjami, wycieczką rowerową oraz grami i zabawami dla dzieci rozpocznie się 25 sierpnia 2018 r. o godzinie 14.00 w Punkcie Edukacyjno-Turystycznym Nadleśnictwa Niepołomice na Polanie Sitowiec.
 
Program imprezy:
14.15–16.30 • WYCIECZKA ROWEROWA
Uwaga, uwaga! Ze względu na duże zainteresowanie (które nota bene bardzo nas ucieszyło) zamykamy listę uczestników wycieczki rowerowej. Osoby, które zapiszą po 16.08 zostaną wpisane na listę rezerwową. Z zapisanymi będziemy kontaktować się mailowo. 
 W razie niepogody wycieczka nie odbędzie się.
Z racji, że na wycieczkę zapisało się sporo osób – podzielimy się na dwie grupy. Młodsi pokonają trasę około 6 kilometrową, starsi – 12 km. Z zapisanymi skontaktuję się mailowo, aby ustalić szczegóły.
Koniecznie zapoznajcie się z regulaminem wycieczki:
https://docs.google.com/…/1bAaA_xrtAsbIM9RIMnZUnr8ypE…/edit…
Trasa wiedzie drogami gruntowymi i – w mniejszej części – asfaltowymi. Zerknijcie na mapkę tras – choć mogą one ulec zmianie.
17.00 • oficjalne rozpoczęcie IMPREZY,
ROZPALENIE OGNISKA, TORT URODZINOWY.
17.30-18.00 – ZAPRASZAMY DZIECI I DOROSŁYCH NA OPOWIEŚĆ KRZYSZTOFA DUDZIKA (członka Stowarzyszenia MOST, Komitetu Ochrony Orłów, obrączkarza) O BOCIANIE CZARNYM
18.15-19.30 • GRY I ZABAWY DLA DZIECI
19.45-20.15 • ZAPRASZAMY DZIECI I DOROSŁYCH NA OPOWIEŚĆ O PIÓRACH WOJCIECHA GUZIKA (ornitologa, entomologa i edukatora)
21.00 • ZAKOŃCZENIE IMPREZY

Zapisy przez formularz: FORMULARZ

Zachęcamy do przyniesienia własnych wypieków, kiełbasek itp. na ognisko.
Na napoje weź własny kubek.
 W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych wydarzenie zostanie przeniesione do Laboratorium Aktywności Społecznej (LAS), ul. Bocheńska 26, 32-005 Niepołomice (przyziemie Biblioteki Publicznej w Niepołomicach).