Sowy w Dolinie Kobylańskiej

Sobota – aktywnie, wiadomo! 🙂 Tym razem Zielony Puszczyk opowiedział o sowach w niezwykłej scenerii Doliny Kobylańskiej. Dolina ta położona jest 20 km  od Krakowa i wchodzi w skład Parku Krajobrazowego Dolinki Podkrakowskie. Tego dnia odbywały się tam zawody wspinaczkowe – Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego. My przyjechaliśmy na zaproszenie Fundacji Taterniczek, działającej przy Klubie Wysokogórskim Kraków, który jest organizatorem wydarzenia.

Pogoda sprzyjała nam wyśmienicie, tak że mogliśmy rozłożyć swoje kocowe stanowisko, korzystając także z małej wiaty. Tutaj na stole znalazło się miejsce na cały nasz sowi  i „badawczy” asortyment – pióra, książki, wypluwki, lupy i lornetki. Z głośnika mogliśmy odtworzyć głosy sów.

Miejsce w okół naszego i taterniczkowego „stoiska” stało się szybko „bazą” dla dzieci, gdzie spontanicznie organizowały się różne gry i zabawy – z piłką, paletkami do badmintona itd. Dzieci mogły też skorzystać z oferty przygotowanej przez Fundację Taterniczek – czyli wspinać się na pobliskiej skałce. Dzięki temu możemy śmiało powiedzieć, że to był aktywny dzień!

Paulina Szelerewicz-Gładysz