Warsztaty rysowania komiksu z Justyną Kierat

Warsztaty rysowania komiksu odbyły się w sobotę, 13 stycznia 2018 r., pod hasłem „Opowieści o owadach”. Prowadzącą i pomysłodawczynią spotkania była Justyna Kierat – z wykształcenia biolog, z zamiłowania ornitolog i ilustrator; autorka edukacyjnych kolorowanek i publikacji o tematyce przyrodniczej, m.in. „Edukolorowanki o ptakach” i „Atlasu ptaków”.


Po części teoretycznej warsztatów, na której dzieci dowiedziały się, jak rozplanować historię na komiksowe kadry, jak rozmieścić je na kartce papieru, co umieścić w dymkach, jak rozróżnić charakter rysowanych postaci — dzieci przystąpiły do pracy. Część z nich miała już wymyślone gotowe historie, inni mogli nad fabułą podumać na miejscu albo skorzystać z przyniesionych przez Justynę historyjek. Bohaterami komiksów były owady i inne bezkręgowce. Justyna pomogła dzieciom narysować zwierzątka w komiksowym stylu, choć nie wszystkie dzieci potrzebowały w tej kwestii pomocy — miały swoje wizje kształtu postaci i nie trzeba było się w nie wtrącać :).
Przewidziany na warsztaty czas (90 minut) okazał się dla niektórych za krótki — dzieci pracowały w skupieniu, wciągnięte we własne historie, wykorzystując niezwykle aktywnie każdą minutę. Powstały ciekawe, piękne prace. Większość z nich możecie oglądnąć w naszej galerii (w tym moją komiksową historyjkę o szczęśliwej miłości pająka do komarzycy 🙂 ). Zapraszamy!
Paulina Szelerewicz-Gładysz